Logg på for å laste ned PDF
Kommentaren

Statsautorisert revisor

Trond-Morten Lindberg

Styreleder i Revisorforeningen

Du kan ikke stoppe bølgene, men du kan lære deg å surfe

Endringene i revisjonsbransjen de siste 15 årene skyldes i stor grad hendelser bransjen selv har hatt liten eller ingen kontroll over. Selv om både profesjonen og Revisorforeningen skal ha en tydelig stemme i tiden som kommer, vil vi fortsatt være prisgitt en rekke andre premissgivere for utviklingen i bransjen.

EU, kundene og ikke minst teknologisk utvikling vil skape bølger vi ikke kan stoppe – oppgaven blir å være forberedt og håndtere bølgene som til enhver tid måtte komme.

Fortjent høy tillit

De aller fleste endringene bransjen har vært utsatt for, har vært gode for oss. Vi har lært oss å leve med konstant endring, vi har lært oss å påvirke egne rammebetingelser, vi har lært oss å lytte til kundene, og på denne måten har samfunnet fortsatt høy tillit til vår profesjon.

I Norge har Revisorforeningen navigert klokt i et svært ulendt terreng. Foreningen har gjennom mange år bygget et tett og konstruktivt samarbeid både med det politiske miljøet, embetsverket og organisasjonslivet. Vi blir ikke alltid hørt, men vi blir tatt med på råd og involvert i viktige prosesser.