DnR-dagen – ny policydag for revisjons- og rådgivningsbransjen
Revisorforeningens nye policydag, DnR-dagen, samlet 170 deltakere i Oslo 20. mai. Temaene for dagen var revisjonskvalitet og tillit, tjenesteinnovasjon, aggressiv skatteplanlegging og nye EU-regler om revisjon.
Medlemmer i Revisorforeningen kan se alle innleggene (streamet) på revisorforeningen.no.
Dagen ble innledet av styreleder Nina Rafen i Revisorforeningen med et innlegg om viktigheten av tillit. Styrelederen kunne blant annet fortelle at vi i Norge både stoler på hverandre og systemet, men at tilliten også utfordres her hjemme. Hun sa blant annet at tillit er dyrt å bygge, men enda dyrere å miste og at tillit er fundamentalt for både vårt virke og et effektivt og godt næringsliv i Norge.
Gjør livet enklere for kundene!
Professor Tor Wallin Andreassen, NHH, Director Center for Service Innovation (CSI), fortalte om viktigheten av innovasjon i et marked og samfunn der det skjer store endringer. Bedrifter lever kortere, gamle mektige selskaper sliter, mens helt nye selskaper kommer til. Den dårlige nyheten for selskapene som først har opplevd kraftig vekst og påfølgende nedgang, er at bare seks prosent av disse greier å vokse på nytt. Årsaken? Sviktende ledelse. Kanskje ligger det noe i sitatet fra Albert Einstein: «We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them».
Et hovedbudskap: det hele handler egentlig om å gjøre livet enklere for kundene. Hva ønsker kundene at du skal gjøre for dem?




